صفحه اصلی > مکمل های بدنسازی : 7 تا از بهترین شل کننده طبیعی عضلات | عضله شل کن طبیعی

7 تا از بهترین شل کننده طبیعی عضلات | عضله شل کن طبیعی

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

آیا تا به حال سفت شدگی یا برآمدگی غیر ارادی در ماهیچه خود مشاهده کرده اید؟  به این موارد اسپاسم عضلانی گفته می‌شود. این نوع از گرفتگی، می تواند برای هرکس با دلایل مختلف و در بسیاری از نقاط بدن اتفاق بیافتد. در این مقاله بهترین شل کننده طبیعی عضلات را معرفی میکنیم.

اسپاسم ها یا گرفتگی عضلات در ناحیه شکم، بازوها، دست ها و پاها رایج هستند. همچنین ممکن است آنها را در ساق پا، همسترینگ، ۴ سر و در امتداد قفسه سینه خود احساس کنید. بسیاری از موارد ساده اسپاسم عضلانی با تمرین سنگین یا ورزش های شدید ایجاد می‌شوند. صبر، استراحت، کشش آرام و ماساژ ماهیچه می تواند درد ناشی از گرفتگی عضلات  را تسکین دهد.

افرادی که درد حاد گردن و کمر دارند، معمولاً از اسپاسم عضلانی رنج می‌برند. زنان باردار نیز به دلیل افزایش ناگهانی وزن، مستعد اسپاسم عضلانی هستند. زنانی که در طی دوره عادت ماهانه خود هستند گرفتگی عضلانی را به دلیل انقباضات رحمی تجربه میکنند. البته که شدت درد در افراد متفاوت است. اسپاسم عضلانی عارضه جانبی شایع بیماری های مزمنی مانند MS، دیستروفی عضلانی و بیماری McArdle است.

با اینکه اسپاسم عضلانی دردناک است اما روش‌های تسکین با این ۷ شل کننده عضلانی طبیعی وجود دارد.

شل کننده عضلات خانگی:

گرفتگی عضلات را میتوان با شل کننده های عضلات خانگی یا دارو های گیاهی شل کننده عضلات درمان کرد:

بابونه:

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

بابونه یک گیاه باستانی است که برای درمان انواع بیماری ها شامل اسپاسم عضلانی استفاده می شود. این ماده شامل ۳۶ فلوونوئید است که این مواد ترکیباتی هستند که خواص ضد التهابی دارند. شما می‌توانید با ماساژ دادن اسانس بابونه روی ماهیچه آسیب دیده، باعث تسکین اسپاسم شوید. همچنین چای بابونه به آرام‌ کردن عضلات دردناک کمک میکند.

آب گیلاس

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

افرادی که برای ماراتن ثبت نام میکنند، با شدت زیاد تمرین می‌کنند و اغلب فشار و استرس زیادی روی ماهیچه هایشان قرار می‌دهند. آب گیلاس می‌تواند برای مبارزه با التهاب و درد عضله که در دونده ها بسیار شایع است، کمک کند. مطالعات نشان دادند که نوشیدن تارت آب گیلاس می تواند درد بعد از دویدن را کاهش دهد. ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی موجود در میوه کمک می‌کند ماهیچه ها به طور طبیعی آرام و شل شوند.

اسموتی بلوبری

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

یکی دیگر از راههای طبیعی و شیرین آرام کردن ماهیچه ها خوردن بلوبری است. یک مطالعه اخیر پیشنهاد کرده است که خوردن اسموتی بلوبری قبل و بعد از تمرین می تواند بازیابی و ریکاوری از آسیب عضلانی را سرعت بخشد. بلوبری قدرت آنتی اکسیدانی دارد و نشان داده است که استرس و التهاب اکسیداتیو را کاهش می دهد.

فلفل هندی

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

کپسایسین ماده‌ای که در فلفل هندی وجود دارد یک آرام کننده عضلانی طبیعی است که معمولاً به افرادی که با فیبرومیالژیا و آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) زندگی می کنند، پیشنهاد می‌شود. این ماده می‌تواند به غذا، مانند دستور کرم لیمو با میگو گریل شده اضافه شود و یا شما می توانید فلفل هندی را در قالب کپسول یا کرم یا پماد پیدا کنید. اگر کرم یا پماد آن را استفاده می‌کنید می‌توانید آن را روی نقاط آسیب دیده از اسپاسم عضلانی قرار دهید.

ویتامین D برای گرفتگی عضلات

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

افرادی که درد یا اسپاسم ماهیچه ای منظم دارند، ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشند. این ویتامین در شکل های بسیاری مثل مایع، قرص و کپسول عرضه می‌شود. همچنین می توانید این ماده را از غذاهایی مثل تخم مرغ، ماهی و شیر غنی شده دریافت کنید. قرار گرفتن به صورت مداوم در معرض نور خورشید نیز می‌تواند یک روش دیگر برای جذب ویتامین D باشد.

منیزیم برای گرفتی عضلات

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

منیزیم برای تغذیه انسان حیاتی است، زیرا عملکرد طبیعی ماهیچه‌ها و اعصاب را حفظ می‌کند. اگرچه که نادر است، اما علائم زودهنگام در افرادی که کمبود این ماده معدنی را دارند، شامل درد عضلات است. این ماده معدنی بیشتر در موادی مثل موز، بادام، حبوبات و برنج قهوه ای وجود دارد. این ماده همچنین به عنوان مکمل نیز در دسترس است.

استراحت کردن

شل کننده های طبیعی عضلات, مجله پارسی پودر

شاید بهترین و طبیعی ترین راه برای آرام کردن ماهیچه های شما استراحت کردن باشد. مطمئن شوید که خواب زیادی دارد، مایعات کافی می خورید و و تلاش کنید که از ماهیچه آسیب‌دیده بیش از حد کار نکشید. استفاده از کیسه گرمایی یا یخی روی ماهیچه ها، می تواند تسکینی سریع برای آنها باشد. گاهی اوقات اسپاسم عضلانی به دلیل تحریک بیش از حد ماهیچه‌ها است، و یخ می‌تواند آرام کردن انتقال تکانه ها[34] از مغز به عضله بیش‌فعال کمک کند.

1 تا 5 ( راست ب چپ )

Average rating 2.9 / 5. Vote count: 10

هنوز امتیازی داده نشده .

malmir

دیدگاه کاربران (5 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید