صفحه اصلی > مکمل های بدنسازی : مکمل گینر (gainer) ؛ بهترین مکمل افزایش وزن یا مکمل بی فایده ؟!

مکمل گینر (gainer) ؛ بهترین مکمل افزایش وزن یا مکمل بی فایده ؟!

مکمل های افزایش دهنده حجم در بین بدنسازان برای بهبود عملکرد ورزشی آن ها بسیار محبوب شده است. افرادی که لاغر یا کم وزن هستند و می خواهند عضلانی تر به نظر برسند، از مکمل گینر نیز استفاده می کنند.

برای افزایش وزن، باید کالری بیشتری از آنچه روزانه می سوزانید، دریافت کنید. مکمل گینر برای افرادی که برای افزایش وزن تلاش می کنند، واقعا مفید است.

این مکمل ها غنی از کربوهیدرات ، پروتئین، چربی و سایر مواد مانند اسیدهای آمینه، مواد معدنی و ویتامین ها هستند. در این مقاله، ما هر آنچه را که باید درباره مکمل گینر بدانید، به شما خواهیم گفت.

برای مشاهده پروگینر 50 50 پگاه کلیک کنید .

مکمل گینر چیست؟

این محصول یک مکمل است که با افزودن مقدار کافی پروتئین، کربوهیدرات و احتمالا چربی به افزایش حجم عضلات کمک می کند.

به طور کلی، گینر یک پودر مکمل پرکالری است و کالری دریافتی روزانه را افزایش داده و باعث افزایش وزن می شود. شما همیشه باید از مکمل های افزایش دهنده وزن به همراه یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کنید.

با این حال، مکمل افزایش دهنده توده حاوی پروتئین کمتری نسبت به سایر مکمل های پروتئینی است؛ اما حاوی سطح بالایی از کربوهیدرات ها و چربی ها نیز می باشد که به افزایش وزن کمک می کند.

چرا باید از مکمل گینر استفاده کنید؟

پودرهای پروتئینی زیادی در بازار وجود دارد. اما چرا باید به سراغ مکمل گینر بروید؟

1. اگر برای مصرف کالری کافی دچار مشکل هستید

اگر می خواهید وزن اضافه کنید، باید کالری بیشتری دریافت کنید. بنابراین شما باید حداقل 300-500 کالری بیشتر از آنچه در طول ورزش یا در برنامه روزانه خود می سوزانید، مصرف کنید. اگر سعی می کنید جرم بیشتری اضافه کنید؛ اما وزن خود را افزایش نمی دهید، پس کالری اضافی ندارید. مقدار زیادی کالری برای افزایش وزن مورد نیاز است. مکمل های گینر این کالری اضافی را به رژیم غذایی شما اضافه می کنند.

2. اگر از درشت مغذی های کافی استفاده نمی کنید

برای افزایش وزن شما باید از مقدار و کیفیت مناسب درشت مغذی ها استفاده کنید. از آنجایی که خوردن مرغ سرخ شده ممکن است کالری دریافتی شما را افزایش دهد؛ اما تنها به افزایش چربی بدون حجم دهی به عضلات کمک می کند. مکمل های افزایش دهنده وزن معمولا حاوی میزان متعادل ریزمغذی ها هستند که برای افزایش وزن برای شما ضروری است.

3. اگر از وعده غذایی غنی از درشت مغذی استفاده می کنید

گاهی اوقات داشتن یک وعده غذایی غنی از درشت مغذی ها می تواند احساس خفگی در شما ایجاد کند.مصرف یک وعده غذایی بزرگ قبل از تمرین می تواند به شدت بر توانایی شما در ورزش تأثیر بگذارد. اگرچه بیشتر اوقات بعد از تمرین احساس گرسنگی می کنید؛ اما خوردن یک وعده غذایی زیاد بعد از هر تمرین می تواند باعث ایجاد نفخ در شما شود. مصرف مکمل گینر می تواند کار را در این مواقع آسان کند.

4. اگر رژیم متعادل مصرف نمی کنید

برای افزایش وزن باید رژیم غذایی متعادلی با کربوهیدرات، پروتئین و چربی کافی داشته باشید.اگر برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل با مقدار مناسب میوه و سبزیجات تلاش می کنید، قطعا می توانید از مکمل های افزایش دهنده جرم استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید، برای افزایش عضله باید کالری بیشتری و به نسبت مناسب دریافت کنید.

برای مشاهده مس گینر 70 30 کلیک کنید .

مکمل گینر چه می کند؟

یک مکمل گینر خوب معمولا در هر وعده 500 تا 1200 کالری تأمین می کند. همانطور که قبلا بحث کردیم، غلظت پروتئین در این مکمل کمتر از پروتئین آب پنیر است. بنابراین، مقدار پروتئین در هر پودر گینر از 15 تا 65 گرم در هر وعده متغیر است. فقط به یاد داشته باشید که افزایش توده عضلانی عمدتا به نوع غذای دریافتی و نوع تمریناتی که انجام می دهید، بستگی دارد.

مصرف مکمل گینر با مصرف منظم غذا باعث ایجاد حجم قابل توجهی از توده عضلانی می شود. شما می توانید با مخلوط کردن آن با آب یا شیر دلخواه قبل یا بعد از تمرین یا طبق دستور پزشک، از افزایش دهنده وزن استفاده کنید.

مزایای مکمل های گینر

اگر می خواهید بدانید عملکرد گینر دقیقا چیست، بیایید مزایای آن را بررسی کنیم.

1. مکمل گینر غنی از کربوهیدرات است

در زمان تمرین شدید، بدن شما شروع به تجزیه کربوهیدرات ها می کند و از آن به عنوان منبع اصلی انرژی بهره می گیرد. این زمانی است که باید کربوهیدرات بیشتری در رژیم غذایی روزانه خود وارد کنید. بیشتر مکمل های افزایش دهنده حجم حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات هستند که انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

2. گینر حاوی فیبر بالایی است

وقتی می خواهید عضله بسازید، یکی دیگر از موارد مهم برای بدن شما فیبر است. فیبر به هضم غذا کمک و مواد زائد سمی را از بدن خارج می کند. بنابراین بدن مواد مغذی را بهتر جذب می کند. گینرها معمولا سرشار از فیبر هستند.

3. این محصول کالری مورد نیاز را می دهد

صرف نظر از میزان کالری دریافتی، بدن برخی افراد هیچ وزنی اضافه نمی کند. حالا اگر می خواهید توده عضلانی به دست آورید؛ اما جزء این گروه هستید، این محصول بهترین انتخاب برای شما است. این مکمل ها مقدار مورد نیاز کالری را برای بدن تأمین

می کنند. یک مکمل خوب برای افزایش توده معمولا در هر وعده 1200 کالری در هر وعده تأمین می کند.

4. مکمل گینر به رشد و بهبود عضلات کمک می کند

برای داشتن اندامی ایده آل، باید با ورزش منظم خود، ریکاوری و عضله سازی خوبی داشته باشید. این مکمل رشد و بهبود عضلات را افزایش می دهد.

5. گینر حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است

مکمل های گینر معمولا حاوی برخی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری هستند. این ها برخی از منابع مهم تغذیه هستند که بدن شما را سالم و متناسب نگه می دارند.

6. مکمل گینر منبع چربی خوب است

به طور کلی، پودر گینر دارای مقدار زیادی چربی رژیمی است. چربی های رژیمی چربی مناسبی هستند که به شما کمک می کند ضکن تناسب اندام، وزن خود را افزایش دهید. همیشه بررسی کنید که مکمل افزایش دهنده چربی شما تا حد ممکن چربی اشباع شده باشد.

چه زمانی باید از مکمل های گینر استفاده کنید؟

هدف اصلی افزایش توده عضلانی است. معمولا می توانید صبح ها از مکمل های افزایش دهنده جرم استفاده کنید که فورا میزان کالری دریافتی شما را افزایش می دهد. بنابراین، نگران دریافت کالری کافی در طول روز نباشید.

همچنین می توانید هنگامی که بعد از یک تمرین شدید احساس گرسنگی کردید، از افزایش دهنده وزن استفاده کنید. این مکمل ها محتوای بالایی از پروتئین را ارائه می دهند که به ترمیم ماهیچه ها و رشد آن ها کمک می کند.

مکمل گینر غنی از کربوهیدرات است که به عنوان منبع اصلی انرژی بدن ما عمل می کند؛ بنابراین می توانید درست قبل از جلسه تمرین، یک افزایش دهنده حجم دریافت کنید.

حتما بخوانید : تفاوت پروتئین کنسانتره و ایزوله ؛ کدام پروتئین را بخرم؟

عوارض جانبی مکمل های گینر

استفاده از گینر برای افراد کم وزن و لاغر یک امر رایج و محبوب است. اما آیا مکمل افزایش حجم برای شما مفید است؟ مکمل های افزایش دهنده توده برای همه مناسب نیست و گاهی اوقات مصرف آن می تواند به جای افزایش توده عضلانی، شما را چاق کند. برخی از عوارض جانبی مکمل های افزایش دهنده جرم وجود دارد.

1. افزایش وزن ناسالم

اکثر مارک های مکمل های افزایش دهنده حجم، مقدار زیادی شکر را در محصول خود اضافه می کنند تا آن را شیرین کنند. آنها آن را برای پنهان کردن طعم تلخ این مکمل ها اضافه می کنند؛ همچنین به عنوان منبع کربوهیدرات که برای افزایش وزن ضروری است، عمل می کند. اگرچه قند به عنوان سوخت بدن ما عمل می کند، اما قند مصنوعی فقط بدون فیبرهای لازم حاوی کالری است. این قند مصنوعی می تواند سطح چربی را به جای توده عضلانی افزایش دهد.

برای تنظیم این افزایش وزن، به طور منظم ورزش کنید. به عنوان ورزش مناسب برای افزایش توده عضلانی ضروری است.

2. افزایش خطر دیابت

مصرف زیاد قند می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد و این وحشتناک ترین عارضه جانبی مکمل های گینر است. مصرف زیاد کربوهیدرات ها باعث می شود پانکراس بیش از حد نیاز انسولین ترشح کند و این می تواند باعث مقاومت مزمن به انسولین شود. مقاومت مزمن به انسولین خطر بیماری های قلبی، چاقی و همچنین دیابت را افزایش می دهد. بسیاری از افزایش دهنده های توده حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات هستند که شما را نسبت به انسولین مقاوم تر می کند.

همیشه قبل از مصرف مکمل های گینر ابتدا لیست تغذیه و درصد کالری ناشی از قند را بررسی کنید.

3. ناراحتی معده و مشکلات آلرژی

مصرف مکمل گینر در برخی از افراد باعث درد معده و نفخ می شود. به طور کلی، این نوع گرفتگی معده اغلب با عدم تحمل غذایی و حساسیت غذایی مرتبط است. معمولا هر فردی که به لاکتوز حساسیت دارد، اگر با شیر مصرف کند، از این نوع مشکلات معده رنج می برد.

اگر به لاکتوز حساسیت دارید، قبل از مصرف مکمل های افزایش دهنده حجم، لیست مواد تشکیل دهنده را به دقت بررسی کنید. در صورت بروز هرگونه واکنش آلرژیک، مصرف آن را متوقف کرده و فورا با پزشک مشورت کنید.

4. افزایش سطح کراتینین

اکثر مکمل های افزایش دهنده توده موجود در بازار حاوی مقدار زیادی کراتینین هستند؛ زیرا کراتینین روند عضله سازی را تقویت می کند. معمولا با فرایند دیالیز در کلیه، کراتینین از بدن خارج می شود. مصرف کراتینین بیش از حد توصیه شده می تواند عملکرد طبیعی کلیه ها را مختل کند.

افرادی که از مشکلات کلیوی رنج می برند، حتما قبل از مصرف هر گونه مکمل افزایش دهند ، لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنند.

سخن آخر

اگر کالری کافی از غذای خود دریافت می کنید نیازی به مصرف مکمل های افزایش دهنده جرم ندارید؛ زیرا رژیم متعادل همیشه بهتر از هر مکمل است.

هنگام انتخاب مکمل گینر به یاد داشته باشید که ابتدا چند نکته را در نظر بگیرید. میزان مصرف در هر وعده، وجود سایر مواد مانند ویتامین ها، مواد معدنی، طعم دهنده ها و غیره.


منبع :

برچسب ها :

malmir

دیدگاهتان را بنویسید