صفحه اصلی > مکمل های بدنسازی : آنچه در مورد پروتئین سویا ایزوله باید بدانید

آنچه در مورد پروتئین سویا ایزوله باید بدانید

اگر به دنبال مکمل پروتئینی برای افزودن به رژیم غذایی خود هستید، ایزوله پروتئین سویا یک گزینه محبوب است که فواید سلامتی زیادی دارد

پروتئین سویا ایزوله چیست؟

پروتئین سویا ایزوله پروتئینی است که از دانه های سویا به دست می آید. این ارزانتر از برخی از گزینه های پروتئینی است و به راحتی می توان آن را به رژیم غذایی خود اضافه کرد

می توانید از پروتئین سویا برای کاهش وزن، افزایش انرژی یا عضله سازی استفاده کنید. پروتئین سویا ایزوله همچنین ممکن است تعادل هورمونی شما را کنترل کند و خطر ابتلا به سرطان سینه، بیماری قلبی و پوکی استخوان را کاهش دهد

پروتئین برای سلامت کلی شما مهم است و رشد را تقویت می کند. پروتئین سویا 90 درصد پروتئین است. سایر پروتئین های گیاهی ارزش غذایی کاملی مانند سویا ندارندوممکن است لازم باشد ویتامین‌ها و مواد معدنی را به پروتئین‌های گیاهی اضافه کنید ام در پروتئین سویا همه این مواد یافت می‌شوند.

مطالعات نشان داده اند که پروتئین سویا همچنین می تواند به سد روده شما کمک کند محققان می گویند پروتئین سویا در رژیم غذایی به تقویت ایمنی بدن شما نیز کمک می کند.

فواید پروتئین سویا ایزوله

سویا یک پروتئین کامل با تمام نه اسید آمینه ضروری است که از سایر پروتئین های گیاهی کامل تر  است.  وفواید سلامتی زیادی دارد.

کلسترول:

پروتئین سویا برای کاهش سطح کلسترول، لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL یا کلسترول «بد») و تری گلیسیرید مفید است. هیچ کلسترولی در پروتئین سویا ایزوله وجود ندارد.

پروتئین:

اگر رژیم گیاهخواری دارید یا گیاهخوار هستید ، پروتئین سویا راهی سالم برای رسیدن به اهداف پروتئینی شماست.

سلامت قلبی عروقی:

خوردن پروتئین سویا ایزوله به جای پروتئین های حیوانی می تواند به بهبود سلامت کلی قلب شما کمک کند. مکمل های ایزوله پروتئین سویا برای ایجاد احساس سیری در شما طراحی شده است.

سلامت دستگاه گوارش:

پروتئین سویا دارای فیبر است که برای سیستم گوارشی شما عالی است. افزودن فیبر به رژیم غذایی، معده و روده بزرگ را سالم نگه می دارد.

ویتامین ها و مواد معدنی:

غذاهای سویا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین ها بی، روی و آهن هستند. برخی از مکمل ها دارای کلسیم و ویتامین دی نیز هستند. همچنین آنتی اکسیدان های زیادی در سویا وجود دارد.

ایزوفلاون ها(ترکیباتی از آنتی اکسیدانها):

برخی از مطالعات، ایزوفلاون‌هاو مواد شیمیایی که در پروتئین سویا یافت می‌شوند را در پیشگیری از تحلیل استخوانی که ممکن است پس از یائسگی و سرطان‌های خاص رخ دهد، دخیل دانسته‌اند.

پروتئین سویا ایزوله کجا یافت می شود؟

پروتئین سویا یک ایزوله رایج است که به راحتی حل می شود. به عنوان مکمل یا به عنوان یک ماده در غذا استفاده می شود. پودر پروتئین مکمل اغلب با ویتامین ها، مواد معدنی و طعم دهنده ها مخلوط می شود.

شما ممکن است ایزوله پروتئین سویا را در چیزهایی مانند آرد سویا یا بلغورهایی که برای غلات صبحانه، گوشت های فرآوری شده و غذاهای کودک استفاده می شود، پیدا کنید

malmir

دیدگاهتان را بنویسید